Léky na prostatu mají vedlejší účinky. Jaké?

floating-leaf
floating-leaf

Mezi vedlejší účinky léků na prostatu patří i problémy s erekcí

Zvětšená prostata je typickým mužským problémem tohoto století. Užívání léků na prostatu je spojeno s mnoha riziky a nežádoucími účinky. Nepříjemné bolesti hlavy, svalů a návaly tepla nejsou přece to, co byste od léčby očekávali.

Problémy s prostatou

Častokrát se stává, že tyto problémy s prostatou začnete evidovat až když dozrejete do takzvaného prostatického věku, tedy věku po padesátce. Příznaky, které tomuto onemocnění předcházejí, totiž muži obvykle nevnímají nebo jim zpočátku nepřikládají velký význam. Problémy s močením přece nejsou něco, čím by se měli zabývat. Tyto příznaky jsou zpravidla běžnou součástí období andropauzy.

Správná diagnostika se nakonec stává vysvobozením a následuje léčba. Zde však nastává problém. Léky na prostatu totiž stejně jako erekční tabletky přinášejí různé negativní vedlejší účinky.

Léky na prostatu problémy - Erexan.eu

Farmakologická léčba její nástrahy a následky

Alfablokátory

Alfablokátory jsou léky na prostatu, které uvolňují hladké svalstvo prostaty a močového měchýře. Ze statistik vyplývá, že až 75% mužů trpících problémy s prostatou absolvuje tento léčebný proces. Nevýhodou léků je, že alfablokátory nezpůsobují zmenšení prostaty a také ani nezabrání jejímu dalšímu růstu. Muži často bojují s bolestmi hlavy, se ztrátou síly, závratěmi, únavou, či dokonce snížením krevního tlaku.

Inhibitory 5-alfa reduktázy

Jde o enzymy, které jsou zodpovědné za změnu testosteronu na jeho aktivní formu dihydrotestosteron. Jelikož zvětšená prostata přímo souvisí s množstvím dihydreotestosterónu, tyto léky na prostatu brání růstu prostaty a reálně ji dokáží i zmenšit. To zní fajn, že? Pojďme se však podívat na nepříjemnosti, které nastávají dlouhodobým užíváním tohoto typu léků. Standardně jsou totiž nasazovány pacientům po dobu nejméně jednoho roku. Vedlejší účinky jsou spojeny především se selháváním sexuálních funkcí. Zahrnují snížené libido, erektilní dysfunkci a problémy s potencí.

Antagonisté muskarinových receptorů

Tato skupina léků na prostatu redukuje abnormální stahy močového měchýře, a tedy pomáhá mužům s urgentní potřebou močení, což patří mezi nejčastější problémy s prostatou. I přesto, že nežádoucí účinky jsou mírnější, přeci jen jsou přítomny. Jde zejména o sucho v ústech, pocit nachlazení, rozmazané vidění, nebo obtížné močení.

K nežádoucím účinkům léků na prostatu patří bolesti hlavy, snížené libido, závratě a únava.

Rozlučte se s nežádoucími účinky

Léky na prostatu nejsou jedinou cestou a řešením pro problémy s prostatou. Zkuste se vrátit k tomu, co je pro nás přirozené – vsaďte na přírodu. To, co může efektivně pomoci při problémech s prostatou, není pouze tabletka na předpis.

Stejně účinné při řešení problémů s prostatou jsou i výživové doplňky na přírodní bázi, které nezpůsobují nepříjemnosti jako klasické léky na prostatu. Co to znamená? Léčba prostaty může mít jednoduchý průběh. Jak je to možné? Existuje mnoho rostlin a výtažků z nich, které mají terapeutické účinky.

Například palma serenoa plazivá pomáhá snížit aktivitu enzymu, který přeměňuje testosteron na dihydrotestosteron. Tím se stávají problémy související s prostatou řešitelnými i bez nepříjemných bolestí hlavy nebo závratí. Mezi pro nás známější rostliny, které úspěšně působí jako prevence a také bojují s problémovou prostatou, patří kopřiva dvoudomá. Její protizánětlivé účinky pozitivně ovlivňují vylučovací funkci ledvin a také funkci močového ústrojí.

Stejně na přírodní bázi dokážete řešit i případné problémy s erekcí. Tabletky na erekci Erexan obsahují přírodní složky jako jsou maca peruánská nebo kotvičník zemní, které spolu s účinnými aminokyselinami prodlužují pohlavní styk, zvyšují libido a chuť na sex, zvyšují celkovou sexuální výkonnost a pomůžou vám znovu si užít vášnivý sex s vaší partnerkou.

Shrnutí:

  • Problémy s prostatou je třeba řešit, ne vždy však léky na prostatu s vedlejšími účinky.

Máte zájem o kvalitnější sexuální život?

Neváhejte a vyberte si jeden z extra výhodných balíčků produktů Erexan ještě dnes.

EREXAN Standard

EREXAN Standard

15 tobolek

Doplněk stravy pro podporu erekce a dokonalou rozkoš
EREXAN Kontrol

EREXAN Kontrol

30 tobolek

Doplněk stravy na prodloužení pohlavního styku a na erekci
EREXAN Stabil

EREXAN Stabil

90 tobolek

Doplněk stravy na dlouhodobou podporu polodnosti a potence