Andropauza aneb muž v přechodu

floating-leaf
floating-leaf

O andropauze a problémech s ní spojenými se ani zdaleka nemluví tak často jako o ženské menopauze. Avšak i problémy v andropauze se dají jednoduše řešit. Stačí vědět, jak na to.

Andropauza je obdobou ženské menopauzy

Co je andropauza?

Andropauza je vlastně proces stárnutí muže, během kterého dochází k poklesu tvorby hormonu testosteronu. V důsledku toho dochází v mužském organismu k výrazným fyzickým i psychickým změnám.

Během andropauzy dochází k poklesu hladiny testosteronu.

Jaký je rozdíl mezi andropauzou a menopauzou?

Andropauza se považuje za jakousi obdobu ženské menopauzy u mužů. Stejně jako u žen, i u mužů se stárnutí projevuje poklesem hladiny hormonů. U mužů bývá přelomový 40. rok života a po 50. roce se andropauza projevuje u každého druhého muže.

Andropauza menopauza - Erexan.eu

 

Zatímco však u žen se menopauza projevuje změnami, které ženské tělo neumí skrýt, u mužů jsou příznaky andropauzy často skryté. Muži je považují za jakousi přirozenou součást jejich stárnutí. Na rozdíl od menopauzy u mužů tvorba hormonů, a tedy hormonální činnost varlat, nikdy úplně neskončí.


Náš tip: Přečtěte si i zajímavé fakty o Viagře pro ženy.


Problémy spojené s andropauzou

Pokles hladiny testosteronu je u každého muže individuální. Závisí na vašem celkovém zdravotním stavu i genetice. Nízká hladina testosteronu způsobuje řadu fyzických i psychických problémů. K těm nejvýraznějším patří zejména:

Fyzické příznaky:

 • přibývání na hmotnosti,
 • ubývání ochlupení a svalové hmoty,
 • problémy s prostatou, časté noční močení,
 • řídnutí kostí,
 • erektilní dysfunkce.

Psychické příznaky:

 • únava, vyčerpanost, apatie, změny nálad, deprese,
 • poruchy spánku,
 • zhoršená paměť a vnímání,
 • pokles libida.

Jak problémy s andropauzou řešit?

#1 Vyhledejte odbornou pomoc

Pokud na sobě pozorujete příznaky poklesu hladiny testosteronu, navštivte praktického lékaře. Ten vás vyšetří a v případě potřeby nasměruje dále k urologovi, sexuologovi nebo andrologovi. Preventivní prohlídku u urologa byste měli po 45. roku života absolvovat jednou za dva roky. V Česku se léčí s adropauzou asi jen 3000 mužů, poklesem hladiny testosteronu jich trpí však mnohem více.

#2 Lečte se

V závažnějších případech si léčba andropauzy vyžaduje nasazení hormonálních léků ve formě tabletek, injekcí nebo gelu. Tyto preparáty jsou vázány na lékařský předpis a při jejich užívání byste měli být pod lékařským dohledem. Léčba vám již od začátku zajistí zvýšení testosteronu a následné zvětšení svalové hmoty, zlepšení psychického stavu, zvýšení libida a odstranění problémů s erekcí.

Andropauza lékař- Erexan.eu

#3 Užívejte výživové doplňky

Zvýšenie hladiny testosterónu vám zabezpečí aj užívanie výživových doplnkov na prírodnej báze. Tabletky na erekciu Erexan odstráni vaše problémy s erekciou, zvýši libido a vašu potenciu a sexuálnu výkonnosť. Ako bonus si tak znovu budete môcť užívať vášnivý sex a nebudete mať žiadny problém s tým, ako uspokojiť ženu. Prípravok pritom nemusíte užívať dlhodobo – stačí, ak niekoľko minút pred sexuálnym stykom užijete 1 – 2 tabletky.

Zvýšení hladiny testosteronu vám zabezpečí i užívání výživových doplňků na přírodní bázi. Tabletky na erekci Erexan odstraní vaše problémy s erekcí, zvýší libido a vaši potenci i sexuální výkonnost. Jako bonus si tak znovu budete moci užívat vášnivý sex a nebudete mít žádný problém s tím, jak uspokojit ženu. Přípravek přitom nemusíte užívat dlouhodobě – stačí, když několik minut před sexuálním stykem užijete 1-2 tabletky.

Shrnutí:

 • Andropauza je obdoba ženské menopauzy.
 • Doprovází ji mnoho fyzických i psychických problémů spojených s poklesem hladiny testosteronu.
 • Na řešení problémů s erekcí a prostatou doporučujeme užívat výživové doplňky jako je Erexan.

Máte zájem o kvalitnější sexuální život?

Neváhejte a vyberte si jeden z extra výhodných balíčků produktů Erexan ještě dnes.

EREXAN Standard

EREXAN Standard

15 tobolek

Doplněk stravy pro podporu erekce a dokonalou rozkoš
EREXAN Kontrol

EREXAN Kontrol

30 tobolek

Doplněk stravy na prodloužení pohlavního styku a na erekci
EREXAN Stabil

EREXAN Stabil

90 tobolek

Doplněk stravy na dlouhodobou podporu polodnosti a potence