Poluce není jen záležitostí chlapců v pubertě

floating-leaf
floating-leaf

Absence poluce může znamenat problém

Noční výron semene – nebo tzv. poluce – je typický zejména pro období puberty. Víte však, že k poluci může dojít i ve vyšším věku? Někteří muži ji potřebují zmírnit, jiným naopak chybí. Co s tím?

Co je poluce?

Poluce je z fyziologického hlediska čistě mužská záležitost. Jde o samovolné uvolňování ejakulátu, které se děje převážně v noci nebo nad ránem. Noční výron semene je typický zejména pro chlapce v období puberty. Většinou v době puberty i odezní. Výjimečně však může k poluci dojít i v pozdějším věku, pokud u muže došlo ke zvýšení libida, tedy jeho touhy a chuti na sex, případně pokud jeho sexuální život ztratil na intenzitě a pociťuje nedostatek sexuálního uspokojení.

Bez ponižování a zbytečného stresu

Ať už poluce přijde v jakémkoliv věku, rodičům se to vždy bude zdát brzo. Vždyť si jejich chlapec teprve nedávno hrál s vláčky či autíčky. Každá matka či otec by měli mít na paměti, že je to normální a přirozený projev vývoje a neodmyslitelně patří k životu. Důležitá je přívětivá a otevřená komunikace ze strany otce a laskavý postoj mámy.

Chlapec, který s poluci zkušenosti nemá, může mít smíšené až negativní pocity. Tím, že nemusí rozumět tomu, o co vlastně jde, může mít i pocity viny nebo neschopnosti či méněcennosti. Rodiče by měli vždy zodpovědně a otevřeně odpovídat na otázky dítěte týkající se sexuality. Samozřejmě, vždy přiměřeně jejich věku. Pokud však poluce u chlapce přišla dříve a rodiče nestihli vysvětlit, co vlastně obnáší, tak pokud najdou na chlapcově posteli vlhkou plachtu nebo zaschlý flek typický škrobovitým zápachem, je nejvyšší čas to udělat.

Možná vás jako rodiče napadne i myšlenka, že váš chlapec tajně onanuje. Možná jste ho přitom i chytili. Ani v tomto případě není nutné podléhat panice. I onanování odezní samo. Je však na rodiči postavit se zodpovědně a nabídnout dítěti dostatek jiných podnětů a možností pro zdravý psychický i fyzický vývoj.

  • Otevřeně s chlapcem komunikujte a dejte mu pocit důvěry.
  • Dbejte na společně strávený čas. Spolu se věnujte sportu, jděte do přírody a za kulturou. Vše vyváženě.
  • Dbejte na to, abyste poznali kamarády syna. Je důležité vědět, v jaké partě se chlapec pohybuje, jakým zájmům se věnuje.
  • Jděte příkladem a ukažte, že je důležité udržet vzájemnou symbiózu těla i mysli. Zdravě a chutně se stravujte, dbejte na odpočinek i dostatečnou hygienu.

Poluce důvěra - Erexan.eu

Muži jsou ve své podstatě lovci. Svůj objekt si nejprve pečlivě prohlédnou, než udělají první krok. Proto není nic výjimečného, že chlapce lákají erotické časopisy nebo dokonce videa, které jsou plné lákavých obrázků či scén zobrazujících množství erotických her. Podporují jejich touhu po nepoznaném a to jde ruku v ruce s onanii.

I v tomto případě je nesmírně důležitá úloha rodiče, především však otce. Otec jako přirozená autorita a hlava rodiny by měl důrazně ale laskavě synovi vysvětlit, že takto zdravý vztah mezi mužem a ženou nefunguje, že v životě a v reálných vztazích je důležitý vzájemný respekt partnerů iv sexuální oblasti.

Pokud však došlo k situaci, že jste nestihli včas reagovat a chlapec si z onanování udělal zvyk, poraďte se s odborníkem (sexuologem, případně dětským psychologem).

Poluce časem odezní. Je příznakem dobrého sexuálního zdraví.

Zmírnění poluce

Na zmírnění poluce pomůže, pokud s ní přestanete bojovat a přijmete fakt, že dvakrát – třikrát za týden je docela běžná. Věnujte svůj čas a myšlenky tomu, co vás baví a naplňuje. Sportujte, tvořte, meditujte, relaxujte. Pomáhá i spánek na zádech. Naopak, pokud spíte na břiše a nahý, riziko poluce se zvyšuje. Je dobré vyhýbat se kořeněným jídlům či kávě obsahující kofein. Jezte raději menší porce víckrát denně a dodržujte pitný režim. Buďte otevření a sebevědomí, nepociťujte pocity viny či strachu a otevřeně o sexu mluvte.

 

Poluce důvěra - Erexan.eu

Pokud je to celkem opačně

Může dojít k tomu, že budete řešit problémy spojené se samovolným výronem semene vašeho syna a sami byste byli rádi v jeho situaci. Pokud patříte k těm mužům a otcům, kteří mají naopak problémy s erektilní dysfunkcí, neměli byste upadat do stavů beznaděje. Široké spektrum afrodiziak dokáže nastartovat vaše zpomalené libido. Mezi nejznámější afrodiziaka patří čokoláda, ananas, jahody, česnek, chřest, cizrna, šalvěj, skořice, vanilka i mořské plody. Účinnou látkou k léčbě erektilní dysfunkce může být také yohimbe.

Nejjednodušším způsobem, jak rychle a účinně zvýšit svou sexuální aktivitu a kvalitu vašeho sexuálního života je výživový doplněk Erexan. Zbaví vás problémů se slabou erekcí i nedostatečnou výdrží. Erexan zlepšuje produkci a kvalitu spermií a ovlivňuje mužskou potenci. Znovu můžete být aktivní, jak jste vždy chtěli.

Shrnutí:

  • Poluce je znakem dobrého sexuálního zdraví.
  • O poluci či onanii třeba hovořit otevřeně, edukativně a laskavě.
  • Problémy s erektilní dysfunkcí nemusí být trvalé.

Máte zájem o kvalitnější sexuální život?

Neváhejte a vyberte si jeden z extra výhodných balíčků produktů Erexan ještě dnes.

EREXAN Standard

EREXAN Standard

15 tobolek

Doplněk stravy pro podporu erekce a dokonalou rozkoš
EREXAN Kontrol

EREXAN Kontrol

30 tobolek

Doplněk stravy na prodloužení pohlavního styku a na erekci
EREXAN Stabil

EREXAN Stabil

90 tobolek

Doplněk stravy na dlouhodobou podporu polodnosti a potence