Strašák jménem erektilní dysfunkce

floating-leaf
floating-leaf

Co to je erektilní dysfunkce a jak se dá vyřešit?

Erektilní dysfunkce patří k nejčastějším sexuálním problémům mužů. U mužů po padesátce se tento problém vyskytuje u více než poloviny z nich, ale nevyhýbá se ani mladším mužem. Jaké jsou příčiny tohoto problému a co můžete udělat pro jeho řešení? Poradíme vám.

Co to je erektilní dysfunkce?

Erektilní dysfunkce, známá také pod názvy porucha erekce nebo porucha potence, znamená neschopnost udržet erekci penisu v dostatečné tuhosti a po dostatečnou dobu. V důsledku nedostatečného ztopoření není muž v podstatě schopen pohlavního styku.


Náš tip: Přečtěte si, které znaky vám prozradí, že s vámi není spokojená v posteli


Příčiny erektilní dysfunkce

Příčin poruch erekce je několik. Poruchy ztopoření mohou být způsobeny tělesnou nemocí nebo může mít psychický původ.

1. Psychické příčiny

Psychické příčiny podmiňují přibližně čtvrtinu všech problémů s erekcí. Patří k nim zejména:

 • stres, úzkosti a deprese,
 • nedostatek spánku,
 • propracovanost,
 • špatný životní styl,
 • partnerské problémy,
 • obavy se selhání.

Erektilní dysfunkce může být způsobena tělesnou chorobou nebo může mít i psychický původ.

deprese a erektilni disfunkce - Erexan.eu

2. Fyzické příčiny

Až tři čtvrtiny problémů s erekcí je způsobeno organickými příčinami, které jsou spojeny s tělesnými chorobami. Vznikají tehdy, když nějaká nemoc, operace nebo úraz poškodí cévy nebo nervy, které zásobují penis nebo naruší hormonální rovnováhu. Jde tedy zejména o onemocnění, které poškozují nervový a cévní systém, ale i poúrazové stavy či civilizační onemocnění. Patří k nim zejména:

 • kouření a alkoholismus, užívání drog, ale i dlouhodobé užívání léků na předpis,
 • srdečně-cévní onemocnění, vysoký krevní tlak, kornatění tepen,
  cukrovka,
 • nadváha a obezita,
 • vysoká hladina cholesterolu,
 • nedostatek testosteronu,
 • chirurgické úkony, stavy po operaci pánve, prostaty, míchy či tlustého střeva,
 • urologická onemocnění, např. zánět prostaty,
 • roztroušená skleróza,
 • onemocnění ledvin.

 

Léčba erektilní dysfunkce

Pokroky v léčbě erektilní dysfunkce, které zaznamenává medicína v posledních letech, umožňuje vyřešit tento problém v každém případě. Léčba poruch erekce je již v současnosti samozřejmostí. Pokud máte jen občasné problémy s erekcí, zkuste hledat důvod ve výše uvedených psychických a organických příčinách. Možná se problém ukrývá ve vaší hlavě a dokážete ho jednoduše vyřešit. Nebo jen omezte kouření a alkohol a začněte se více hýbat.

Pokud však problémy přetrvávají déle než půl roku, je načase vyhledat lékaře. Ten určí diagnózu a určí správný léčebný postup. Lékař se přitom zaměřuje na komplexní posouzení zdravotního stavu, vyloučí onemocnění, které mohly způsobit poruchu erekce, vyšetří hladinu sexuálních hormonů a posuzuje stav prostaty a cévního systému. Léčba erektilní dysfunkce pak závisí na její příčiny.

1. Výživové doplňky

Pokud nemáte zdravotní problémy, erektilní dysfunkci můžete řešit výživovými doplňky bez lékařského předpisu. Takové přípravky jsou založeny na vysoké koncentraci živin a jiných prospěšných látek, které slouží k doplnění běžné stravy. Mnohé z nich obsahují výtažky z rostlin, které jsou považovány za afrodiziaka.

Na trhu existuje různé pilulky a jiné prostředky na erekci. Kromě samotné erekce působí pozitivně i na prodloužení pohlavního styku či zvyšování libida. Erexan je certifikován doplněk výživy, který se úspěšně využívá při řešení problémů s erektilní dysfunkcí. Jeho účinnost je založena koncentrovaných přírodních extraktech a aminokyselinách.

Erexan obsahuje extrakt rostliny maca, který zajišťuje produkci energie pro orgasmus i pro celý milostný akt. Tato rostlina se také úspěšně používá i při řešení problémů s prostatou, s nedostatečnou tvorbou spermií, impotencí nebo slabou erekcí. Řešení problémů s erekcí podporuje i kombinace aminokyselin L-arginin, L-citrulin, L-lysin a L-Ornytin a koncentrovaného výtěžku kotvičníku zemního, který ovlivňuje hladinu mužského pohlavního hormonu testosteronu. Více o složení a účincích Erexanu si můžete přečíst na dalších stránkách.

2. Léky na předpis

V závažnějších případech problémů s erekcí vám pomůže urolog, který vám po podrobné diagnostice může předepsat léky na podporu erekce. Na trhu je již v současnosti k dispozici mnoho preparátů, které se od sebe odlišují nejen svým mechanismem účinku, ale i rychlostí nástupu a dobou trvání účinku.

Nezapomínejte však na to, že většina tabletek na erekci přináší i negativní vedlejší účinky, jako například bolesti hlavy, zarudnutí obličeje či zažívací potíže. Takové léky nejsou určeny pro lidi se srdečně-cévními chorobami a nesmí se používat ani v kombinaci s jinými léky na lékařský předpis.

Erektilni disfunkce - Erexan.eu

3. Další možnosti

Pokud tabletky na předpis nezabírají, další možností léčby jsou injekce, po jejíž aplikaci dochází do 15 minut k erekci s účinkem 60 – 90 minut. Jinou alternativou je i použití tzv. vakuové pumpy. V ojedinělých případech je nutný dokonce chirurgický zásah v podobě operace na cévách penisu, které zásobují erektilní tělesa – tzv. revaskularizace. Snad nejradikálnější řešení je chirurgická aplikace penisová implantátu, ke kterému se přistupuje až tehdy, když předchozí možnosti selhaly.

Shrňme si to:

 • Erektilní dysfunkce patří k nejčastějším sexuálním poruchám mužů.
 • Postihuje zejména starší ročníky, ale nevyhýbá se ani mladším.
 • Mezi nejčastější příčiny erektilní dysfunkce patří fyzické příčiny, důvody však hledejte iv psychice.
 • Řešení problémů najdete ve výživových doplňcích na přírodní bázi, v závažnějších případech v lécích na předpis a dalších možnostech.

Máte zájem o kvalitnější sexuální život?

Neváhejte a vyberte si jeden z extra výhodných balíčků produktů Erexan ještě dnes.

EREXAN Standard

EREXAN Standard

15 tobolek

Doplněk stravy pro podporu erekce a dokonalou rozkoš
EREXAN Kontrol

EREXAN Kontrol

30 tobolek

Doplněk stravy na prodloužení pohlavního styku a na erekci
EREXAN Stabil

EREXAN Stabil

90 tobolek

Doplněk stravy na dlouhodobou podporu polodnosti a potence