Kopřivový čaj a jeho účinky. Toto jste o něm nevěděli

floating-leaf
floating-leaf

Kopřivový čaj je skutečný léčivý zázrak. I na prostatu

Kopřiva dvoudomá obsahuje velké množství užitečných živin jako betakaroten, chlorofyl, vitaminy C a B, vápník, železo, hořčík či kyselinu křemičitou. Nechybí flavonoidy, které mají antioxidační účinek a fytoncidy, které ničí bakterie. Toto unikátní složení dělá z kopřivy skutečný léčivý zázrak.

Jaké jsou léčivé účinky kopřivy?

#1 Řeší problémy s močovým traktem a prostatou

Jelikož kopřiva je výrazně močopudná, používá se zejména při problémech s močovými cestami – hlavně při zánětech močových cest, tvorbě močových kamenů a ledvinových chorobách. Kopřiva z těla vyplavuje škodliviny, zejména přebytek močoviny. Poskytuje tak úlevu všem částem močového traktu od ledvin až po močovou trubici.

Kopřiva podporuje normální fungování prostaty a bojuje proti jejímu zbytnění.

Kopřiva také podporuje normální fungování prostaty. Při zvětšené prostatě totiž kvůli špatnému odvodu moči dochází k hromadění bakterií v měchýři, následkem čehož vznikají časté záněty močového měchýře. Problémy s prostatou mohou následně negativně ovlivnit i potenci.

Kopřiva působí v močovém měchýři protizánětlivě, a tak pomáhá odstranit i problémy s prostatou. Látky, které zabraňují zvětšování prostaty, získáte užíváním čaje z kořene kopřivy. Stojí za vyzkoušení místo léků na prostatu, co myslíte?

#2 Pomáhá při krvetvorbě

Kopřiva obsahuje mnoho železa, které potřebujeme na tvorbu červených krvinek. Navíc je bohatá také na vitamín C, který vstřebávání železa ještě pomáhá. Kopřivový čaj také ředí krev, zastavuje vnitřní krvácení a zmírňuje silné krvácení při menstruaci.

#3 Dodává sílu a energii

Kopřivový čaj vám vrátí sílu a živiny, které jste ztratili po dlouhé nemoci nebo po jednostranné dietě. Kopřiva pomáhá také při chřipce.

#4 Přináší zdravou pleť

Pokud máte problematickou pleť či akné, dopřejte si třítýdenní kopřivovou kúru. Zanedlouho se s vyrážkou můžete rozloučit.

#5 Další účinky kopřivy

Kopřiva pomáhá i při revmatických onemocněních a povzbuzuje zdraví jater, žlučníku a slinivky. Bojuje proti bolestem hlavy a podporuje metabolismus. Zastavuje vypadávání vlasů, pomáhá při hojení ran a prospívá i při ateroskleróze, osteoporóze a chronické bolesti kloubů.

Kopřivový čaj listy - Erexan.eu

Má užívání kopřivy nějaká omezení?

Ano. Chcete-li realizovat kopřivovou kúru, kopřivový čaj pijte pravidelně maximálně tři týdny. Pak by měla následovat přestávka po dobu jednoho měsíce. Uškodit vám může i příliš silný čaj.

Jak můžete kopřivu konzumovat?

1. Kopřivový čaj

Jak si připravit kopřivový čaj? Určitě nejjednodušší je zaběhnout si po sušenou bylinku do lékárny. Pokud jste však milovníkem přírody, určitě se vám bude líbit možnost udělat si kopřivový čaj z kopřivy, kterou jste si vysušili doma. Listy kopřivy sbírejte od dubna do září, kdy jsou ještě mladé.

Nasbírané listy rozložte do papírových krabic nebo na plech. Při sušení je však nevystavujte přímému slunci. Že je kopřiva dostatečně vysušená poznáte tak, že vysušené listy snadno rozdrobíme. Pak je už kopřiva připravena k použití a na vaši kopřivovou kúru. Jednu až dvě lžičky sušené kopřivy zalijte 2,5 dl vařící vody a nechte louhovat 5-10 minut. Pijte ho neslazený třikrát denně. Čaj si však můžete připravit i z čerstvých listů.

Pozor, při problémech s prostatou nepijte čaj ze sušených listů, ale ze sušených kořenů kopřivy. Jednu až dvě lžičky sušených kořínků zalijte vroucí vodou a nechte 10 minut louhovat. Kořeny kopřivy byste měli sbírat na podzim.

Kopřivový čaj - Erexan.eu

2. Kopřivový salát

Kopřivový čaj je zcela běžnou záležitostí. Vyzkoušeli jste ale už kopřivu i na jiný způsob, například ve formě salátu? Čerstvě natrhané listy kopřivy omyjte a posekejte. Polijte je citrónovou šťávou, olivovým olejem, bílým jogurtem a přidejte nastrouhanou mrkev.

Kopřivu také můžete použít do omelety nebo jako přídavek k mražené zelenině. Fantazii se meze nekladou.

3. Kopřiva ve výživových doplňcích

Kopřivová kúra je určitě užitečná, avšak příprava a pití takového množství čaje může být – lidově řečeno – otravná. Mezi nejjednodušší, a zároveň nejefektivnější způsoby užívání kopřivy proto patří výživové doplňky. Jejich výhodou je i to, že kopřiva je v nich správně nadávkována.

Shrnutí:

  • Kopřiva dvoudomá má díky svému unikátnímu složení množství léčivých účinků.
  • Řeší i problémy s močovými cestami, podporuje zdraví prostaty a bojuje proti jejímu zvětšení.

Máte zájem o kvalitnější sexuální život?

Neváhejte a vyberte si jeden z extra výhodných balíčků produktů Erexan ještě dnes.

EREXAN Standard

EREXAN Standard

15 tobolek

Doplněk stravy pro podporu erekce a dokonalou rozkoš
EREXAN Kontrol

EREXAN Kontrol

30 tobolek

Doplněk stravy na prodloužení pohlavního styku a na erekci
EREXAN Stabil

EREXAN Stabil

90 tobolek

Doplněk stravy na dlouhodobou podporu polodnosti a potence