Máte špatný spermiogram? Poradíme vám, jak ho vylepšit.

floating-leaf
floating-leaf

Spermiogram kontroluje mužskou plodnost. Erexan ji zlepšuje.

Za neplodnost párů dnes přibližně v polovině případů mohou problémy u mužů. Nejdůležitějším vyšetřením, kterým se kontroluje mužská plodnost, je spermiogram.

Pokud se vám nedaří s partnerkou počít potomka, je jednodušší, pokud na vyšetření půjdete jako první vy. Problémy s početím může totiž způsobit špatná kvalita spermií. Vyšetření spermií je přitom mnohem jednodušší než vyšetření, které by musela podstoupit vaše partnerka.

Co je to spermiogram?

Spermiogram je zcela bezbolestné laboratorní vyšetření semena. Je to vlastně docela nenáročná procedura. Zavřete se do speciální místnosti, kde máte dostatečné soukromí a do sterilní nádoby odeberete vzorek ejakulátu. Znamená to, že budete muset masturbovat (absolvovat honění). Může vám přitom dokonce pomáhat vaše partnerka. Ejakulát se zpravidla vyšetřuje do půl hodiny od odběru. Základní vyšetření přitom můžete absolvovat u urologa nebo u sexuologa, komplexnější vyšetření poskytují specializovaná centra asistované reprodukce.

Spermiogram je vyšetrení emena, kterým se určuje jeho kvalita.

V některých případech je dokonce možné vzorek připravit už doma. Vzorek však musíte do půl hodiny odevzdat na odběrné místo a musíte se vyhnout případným výraznějším změnám teploty, abyste jej neznehodnotili.

Před vyšetřením se doporučuje sexuální abstinence v rozsahu 1- 5 dní. Není dobré, pokud je abstinence před odběrem příliš krátká, ani příliš dlouhá. V ejakulátu se totiž mění podíl starých a slabých spermií, což může ovlivnit výsledky. Vyšetření byste neměli absolvovat ani v případě, pokud jste v průběhu posledních dvou měsících prodělali nemoc či brali antibiotika. Výsledky mohou ovlivnit nejen léky, které jste užívali, ale i stres, který jste překonali před měsíci.

Cena spermiogramu je různá. Pokud vám ho doporučí lékař, hradí ho zdravotní pojišťovna. Pokud si ho vyžádáte sám, za základní vyšetření zaplatíte 200-800 korun. Komplexní vyšetření vás může vyjít i na více než 5000 Kč.

Spermiogram těhotenství - Erexan.eu

Co se spermiogramem vyšetřuje?

Z odebraného vzorku ejakulátu se vyšetřují parametry, jako jsou objem ejakulátu, jeho barva, konzistence, pH, počet, životnost, pohyblivost a správnost tvaru spermií, případně i to, zda-li spermie nejsou geneticky poškozeny. Dá se také zjistit, zda ejakulát neobsahuje krvinky nebo bakterie či protilátky proti spermiím.

Výsledky základního testu se dozvíte už asi hodinu po odběru, výsledky komplexních testů budete mít k dispozici přibližně za 10 dní. Pokud jsou výsledky spermiogramu mimo normy, je třeba spermiogram opakovat, neboť kvalita spermií u každého muže kolísá. Pro nejpřesnější výsledky se vyšetření opakuje jeden až třikrát s intervalem minimálně 3 týdny.

Jak zlepšit výsledky spermiogramu?

Pokud spermiogram nebyl v normě, měli byste podstoupit další vyšetření varlat, penisu a prostaty, které dokáží vyloučit, že špatné výsledky způsobilo nějaké skryté onemocnění. Ani tato vyšetření však nejsou bolestivá. V případě potřeby se provádí také hormonální vyšetření, ultrazvuk prostaty a varlat, případně i genetické vyšetření a vyšetření možné infekce močových cest. V případě zjištění konkrétní příčiny se nasadí příslušná léčba.


Náš tip: Přečtěte si článek Problémy s plodností? Pomohou vám léky na spermie.


Kvalitu spermií můžete zlepšit také změnou životosprávy a užíváním přírodních výživových doplňků, jakým je Erexan Stabil. Erexan možná znáte jako tabletky, které se užívají při problémech s erekcí. Jeho jednotlivé složky však ovlivňují i kvalitu spermií. Aminokyselina L-arginin zlepšuje produkci a kvalitu spermií. Vynikající výsledky s nedostatečnou tvorbou spermií má také koncentrovaný extrakt rostliny maca.

Tabletky Erexan Stabil jsou určeny k dlouhodobému užívání a pomáhají i tam, kde síla jednorázových tabletek nestačí. Obsahují silné extrakty z rostlinných stimulantů, koncentrované aminokyseliny a odpovídající dávky důležitých minerálů.

Shrnutí:

  • Spermiogram je nejdůležitější vyšetření, kterým se zjišťuje mužská plodnost.
  • Pokud je spermiogram mimo normy, výsledky je možné zlepšit.
  • Užívejte výživové doplňky ke zlepšení kvality spermií, jako je Erexan Stabil.

Máte zájem o kvalitnější sexuální život?

Neváhejte a vyberte si jeden z extra výhodných balíčků produktů Erexan ještě dnes.

EREXAN Standard

EREXAN Standard

15 tobolek

Doplněk stravy pro podporu erekce a dokonalou rozkoš
EREXAN Kontrol

EREXAN Kontrol

30 tobolek

Doplněk stravy na prodloužení pohlavního styku a na erekci
EREXAN Stabil

EREXAN Stabil

90 tobolek

Doplněk stravy na dlouhodobou podporu polodnosti a potence