Ejakulace

floating-leaf
floating-leaf

Co je ejakulace

Ejakulaci si mnozí pletou s erekcí. Na internetu se doknce objevuje pojem „předčasná erekce“. Inu, není divu, jde o cizí slova které v našich slovnících sice usadili už dříve, jejich význam však pro nás bývá stále skrytý. Zatímco ejakulace souvisí se semenom- tedy s ejakulátem, erekce je vlastně zduření pánského pohlavního orgánu.

Ejakulace je výron semene z penisu. Z pravidla je doprovázena i orgasmem, ten však nemusí být přítomen vždy. Ejakulace může být předčasná, nebo i nechtěná – náhodná. Takové ejakulaci mluvíme poluce. Nejčastěji k poluci dochází v noci během spánku. Nechtěná svévolná ejakulace – často trápí chlapců v pubertě, ale může se vyskytnout iu zralých mužů, kteří mají nedostatek pravidelného pohlavního styku nebo odmítají masturbaci. Častější výskyt poluce u zralých mužů tedy může signalizovat problémy v sexuálním životě. Masturbace nebo také lidově „honění penisu“ je mimochodem velmi zdravá činnost, i když zatím poměrně kontroverzní.

Jak ejakulace probíhá

Zdravá a správná ejakulace vzniká v momentě, kdy muž dosáhne sexuální vyvrcholení. Ze semenných žláz umístěných v šourku pod penisem je přes chámovody vytištěn proud spermií. Tyto spermie mají zatím ještě rosolovitou a tuhou konzistenci. Do tekutého stavu se ejakulát dostává až v prostatě, kam ústí chámovody. V prostatě jsou spermie smíchány s průhlednou bílkovinou která je produktem prostaty a z ejakulátu udělá bílou hustší kapalinu, jak ji všichni dobře známe. Ejakulát může mít sněhobílou barvu, ale může být i jemně nažloutlý.

Krev v semeni – krvavý ejakulát

Pokud je prostata zanícená, může se v ejakulátu vyskytnout krev. To platí i pokud byla prostata nadměrně zatížena. Pokud jste měli příliš velký počet vyvrcholení během krátké doby, můžete v ejakulátu objevit krev. Pokud se to stane, dejte si přestávku. Netřeba panikařit, možná bude stačit chvilka na odpočinek. Pokud se však situace s krví v semeni opakuje i podruhé, bude namístě vyhledat odbornou pomoc na urologii. Níže uvádíme několik dalších příčin, které mohou způsobovat chronický výskyt krve v ejakulátu.

 • Rakovina prostaty
 • Různé pohlavní nemoci
 • Trauma (poškození) močové trubice
 • Nádory na semenných nebo na močové trubici
 • Rakovina varlat
 • Nákaza virem HIV

Předčasná ejakulace

Mnozí muži a zejména ti méně zkušený mívají problém s předčasnou ejakulací. Tento problém mívá z pravidla dvě roviny. Může jít jen o psychické příčiny nebo o fyziologické příčiny předčasné ejakulace. Jsou samozřejmě možné i různé kombinace obou. Pojďme si hned ukázat konkrétní příklady, které to mohou způsobovat

Psychologické příčiny předčasné ejakulace

 • Přílišné vzrušení
 • Nezkušenost
 • Neschopnost ovládnout touhu po vyvrcholení

Fyziologické příčiny předčasné ejakulace

 • Krátka uzdička penisu
 • Nepravidelný sex
 • Milování po dlouhé sexuální abstinenci

Jak řešit problémy s předčasnou ejakulací?

Předčasná ejakulace není nic příjemného pro muže ani jeho sexuální partnerku. Je to věc která zkracuje slastné milování a většina mužů se po příliš rychlém vyvrcholení cítí trapně a dělají si výčitky. Vše se však dá řešit.

Řešení fyziologických příčin předčasné ejakulace: V nejjednodušších případech je příčinou prostě příliš málo sexu. Je třeba se vytrénovat, provést více pohlavních styků za kratší dobu. Není žádným tajemstvím, že po 2-3 milování během jednoho večera, muži potřebují mnohem více času k dosažení dalšího orgasmu (u žen to funguje opačně). V horším případě za příliš rychlé vyvrcholení může krátká uzdička penisu. Zde pomůže jen její chirurgické uvolnění. Během milování se tak zmenší tlak na uzdišku a pacient vydrží déle.

Řešení psychologických příčin předčasné ejakulace: Jestliže za problémy může psychika, bývá řešení zdlouhavější. Je dobré se vytrénovat. Zkoušet vydržet vždy o pár vteřin déle. Zde má své místo i chápavá partnerka. Neměla by svého partnera kárat za to, že nevydrží dlouho. Takové chování je kontraproduktivní a problém s předčasnou ejakulací ještě více prohlubuje.

Někdy mohou pacientům pomoci i speciální tabletky, které jsou schopny prodloužit dobu pohlavního styku. Vyzkoušejte Erexan, který patří k nejoblíbenějším tabletám na řešení pikantních problémů tohoto typu.

Poluce aneb nechtěný výron semene – speciální typ ejakulace

Jak jsme nastínili již v první části článku, poluce je vlastně nechtěná ejakulace nebo odborně samovolný výron ejakulátu. Poluce může být doprovázena orgasmem a předchozí erekcí. Může ale nastat i bez těchto procesů. U mladých chlapců v pubertálním věku se nejčastěji vyskytuje v noci během spánku. Mohou jí předcházet různé erotické sny a představy. Výsledkem je pak promočený matraci a pižamo. Pro mladých chlapců jde o velmi ostudnou zkušenost, pro to se většinou rodičům doporučuje projít takovou událost mlčením a zbytečně ji nezveličovat. Jde o zcela normálu a běžnou věc.

Poluce může postihovat i muže starších 25 let. Pokud je nechtěná ejakulace přítomna i v takovém věku, může to být signál toho, že postižený nemá dostatek sexu. V těchto případech je však odstranění problémů s poluci jednoduché. Postačí zajistit pravidelnou výměnu semene. Ne nadarmo se říká, že sex je zdraví. V případě že máte kde, máte čím, ale nemáte s kým, postačí i stará dobrá ruční práce. Doby, kdy byla masturbace démonizována a odsuzována jsou snad již definitivně za námi a za klidné noci bez zbytečného převlékání ložního prádla to určitě stojí. Takže pánové, směle do toho!

 

Máte zájem o kvalitnější sexuální život?

Neváhejte a vyberte si jeden z extra výhodných balíčků produktů Erexan ještě dnes.

EREXAN Standard

EREXAN Standard

15 tobolek

Doplněk stravy pro podporu erekce a dokonalou rozkoš
EREXAN Kontrol

EREXAN Kontrol

30 tobolek

Doplněk stravy na prodloužení pohlavního styku a na erekci
EREXAN Stabil

EREXAN Stabil

90 tobolek

Doplněk stravy na dlouhodobou podporu polodnosti a potence