Yohimbe je strom lásky. Poznejte jeho účinky

floating-leaf
floating-leaf

Yohimbe je známé afrodiziakum. Má však i jiné účinky

Tolik názvů pro jednu rostlinu jste možná ještě neslyšeli. Strom lásky, bujarník johimbe, corynanthe yohimbe, pausinystalia yohimbe, johimbe, johimbi, yohimbe kůra, quebrachine či yohimbeherinde. Všechno to jsou názvy pro jedno známé afrodiziakum.

Co je to yohimbe?

Yohimbe je známé afrodiziakum, které pochází z Jižní Afriky. Postupem času se rozšířilo po celém africkém kontinentu, přičemž se v současnosti nejvíce vyskytuje v Kamerunu, Nigérii a Kongu.

Yohimbe je známé afrodisiakum, které pochází z Jižní Afriky. Má však i jiné účinky.

Yohimbe je přibližně 20 metrů vysoký strom, který roste převážně v deštném pralese. Typický je zejména svými tuhými vejčitými listy, které dorůstají až do délky 8-13 cm. Yohimbe kvete nevýraznými květy, které se časem mění na drobné plody.

Účinky stromu yohimbe znali již starověké africké kmeny. Z kůry stromu si připravovali nápoj, který užívali nejen jako afrodiziakum, ale i jako lék na kašel, chřipku a dokonce malomocenství. V 19. století yohimbe přivezli němečtí misionáři i do Evropy a ve 20. století byly vědecky potvrzeny jeho afrodiziakální účinky.

 

Yohimbe africana spracovani

Přípravek s afrodiziakálním účinkem se získává ze spodní části kůry stromu. Nejpodstatnější složkou yohimbe jsou alkaloidy, těch obsahuje celkem 20. Nejdůležitějším z nich je alkaloid, který je pojmenován přímo po stromě – nese název yohimbin.

Účinky yohimbe

Jak jsme již zmínili, nejvýraznější jsou afrodiziakální účinky yohimbe. Nadprůměrné účinky má yohimbe zejména u mužů. Jeho užití podporuje sexuální vzrušení a samotnou touhu po sexu. Zesiluje smysl pro dotek a pocitovou stimulaci. Je to způsobeno tím, že v oblasti pánve se zvýší krevní tlak, a tedy i prokrvení.

Yohimbe pomáhá i jinak. Dokáže rozšiřovat cévy a předcházet jejich kornatění, což slouží jako prevence před vznikem srdečních a mozkových příhod. Alkaloid yohimbin také stimuluje močení, bojuje proti impotenci a depresím. Vědecky byly prokázány také jeho antioxidační účinky.


Náš tip: Přečtěte si i článek o účincích kopřivového čaje.


Jak yohimbe užívat?

V první řadě si při dávkování dejte pozor na to, zda máte k dispozici drcenou kůru, prášek z kůry nebo jeho extrakt. Při prášku z kůry a drcené kůře je dávkování poměrně vysoké, až 3 gramy, při extraktu, který je podstatně silnější, je to jen 0,1-0,3 gramu. Začněte vždy na menší hodnotě a ověřte si, jak na vás yohimbe účinkuje. Později můžete gramáž přidávat.

Yohimbe se užívá ve formě odvaru z drcené kůry. Jednu dávku drcené kůry louhujte v jednom litru vroucí vody po dobu 15 minut a pijte třikrát denně. Extrakt a prášek z kůry stačí jednoduše rozmíchat ve vodě. První účinky se dostaví přibližně po půl hodině po požití a po několika hodinách odezní, avšak mírné účinky můžete pociťovat v průběhu celého dne. Všechny produkty z yohimbe seženete poměrně jednoduše a cena yohimbe ani není příliš vysoká.

Dávejte však pozor na to, abyste neužívali extrakt na denní bázi. Je totiž známo, že yohimbin může mít nežádoucí vedlejší účinky. Patří mezi ně zejména bolesti hlavy, nevolnost, podrážděnost, prokrvení spojivek, selhání ledvin, záchvaty paniky, halucinace, či dokonce smrt. Yohimbin neužívejte, pokud trpíte srdečně-cévními obtížemi a vysokým krevním tlakem. Také si dávejte pozor na to, že při užívání yohimbinu byste neměli konzumovat některé druhy sýrů, červené víno, ořechy či uzené ryby a nekombinujte ho s alkoholem.

Vhodné kombinace s yohimbe

Yohimbe se doporučuje užívat v kombinaci s jinými rostlinnými extrakty. Mezi nejvhodnější patří zejména maca peruánská či kotvičník zemní, které přispívají k tvorbě hormonů a pomáhají s potencí.

Yohimbe afrodiziakum - Erexan.eu

 

Tyto přírodní extrakty obsahují tabletky na erekci Erexan. Na rozdíl od yohimbe je užívání velmi jednoduché – nemusíte si připravovat odvary, ale prostě užijete tabletku. Užívání Erexanu navíc nepřináší žádné vedlejší účinky, jak jsme popisovali výše. Erexan účinkuje na vaši potenci po dobu 36 hodin od jeho užití. Za vše mluví Erexan recenze  přečtěte si názory našich spokojených zákazníků. A na to, abyste si užili erotické hry, už nemusíte hledat jiné afrodiziakum.

Shrnutí:

  • Yohimbe je známé afrodisiakum, které má i jiné účinky.
  • Užívat můžete drcenou kůru, prášek z kůry nebo extrakt z yohimbe.
  • Jako účinnější afrodiziakum doporučujeme pilulky na erekci Erexan.

Máte zájem o kvalitnější sexuální život?

Neváhejte a vyberte si jeden z extra výhodných balíčků produktů Erexan ještě dnes.

EREXAN Standard

EREXAN Standard

15 tobolek

Doplněk stravy pro podporu erekce a dokonalou rozkoš
EREXAN Kontrol

EREXAN Kontrol

30 tobolek

Doplněk stravy na prodloužení pohlavního styku a na erekci
EREXAN Stabil

EREXAN Stabil

90 tobolek

Doplněk stravy na dlouhodobou podporu polodnosti a potence