Penis a všechno o něm

floating-leaf
floating-leaf

Penis může být naše pýcha, ale i ostuda

Během „spánku“ má směšných sedm centimetrů, přesto ho ale muži povyšují téměř na božství. Správně, mluvíme o penisu. Dokáže být přece velkou pýchou, ale i naprostou ostudou. My chlapi víme, proč je tou nejdražší cenností. Přece kdyby nebyl funkční, přišli bychom o mnoho zábavy a zážitků. 🙂

Z čeho sa skládá penis

Mužský pohlavný orgán sa skladá z hubovitého tkaniva, ktoré tvorí 3 toporivé telesá. Napadlo ťa však niekedy prečo je vonkajším orgánom? Ak si hovoríš, že niečo musí ísť predsa aj dnu, nie je to ten hlavný dôvod. Ten pravý dôvod je, že spermie sa tvoria pri nižšej teplote ako je tá ľudská, a tak sa potrebujú chladiť. Počas erekcie jeden zo svalov uzavrie močový mechúr a preto máš problém sa vymočiť. Ak sa vám nechce čítať celý článok, pozrite si video nižšie 😉

Mužský pohlavní orgán se skládá z houbovitého tkáně, které tvoří 3 topořivá tělesa. Napadlo tě však někdy proč je vnějším orgánem? Pokud si říkáš, že něco musí jít přece i dovnitř, není to ten hlavní důvod. Ten pravý důvod je, že spermie se tvoří při nižší teplotě než je ta lidská, a tak se potřebují chladit. Během erekce jeden ze svalů uzavře močový měchýř, a proto máš problém se vymočit. Pokud se vám nechce číst celý článek, viz video níže 😉

[embedyt] http://www.youtube.com/watch?v=qsicOIW8g3o[/embedyt]

Erekce penisu

Erekce nebo ztopoření pohlavního údu vzniká naplněním dutinkových těles penisu krví. Na její kvalitu ovlivňuje množství příčin. Na naše fyzické i psychické zdraví má vliv i naše chování  a životospráva a erekce je toho důkazem. Dnes má problém s erekcí každý čtvrtý dospělý muž. Jak k ní dochází? Co ji ovlivňuje? Jaké problémy s ní souvisejí? To budou naše první podtémata v tomto článku.


TIP: chcete zažít opravdové sexuální harašení? Vyzkoušejte Erexan!


Jak dochází k erekci?

 • Fyzická (mechanická) stimulace – při této erekcí není nutné pomyšlení na sex. Dochází k ní dotyky nebo i otíráním.
 • Psychická (duševní) stimulace – zde naopak postačí pomyšlení na sex nebo tu sexy slečnu z kavárny. Pro vznik psychické erekce není nutný fyzický kontakt, a proto pozor na myšlenky, například na koupališti.
 • Neúmyslná spánková erekce – je součástí jakési generálky orgánů, kterou mozek provádí během spánku a kontroluje všechny orgány včetně penisu. Pokud něco není v pořádku, snaží se to napravit. Takže ne, nemusí se ti k jejímu dostavení zdát erotické sny.

Anatomie penisu

Stáhnout penis jako PDF

 

Erektilní dysfunkce

Erektilná dysfunkcia je problém s dosiahnutím alebo udržaním erekcie dostatočnej pre pohlavný styk. V súčasnosti sa dá liečiť a liečba začína podaním tabletkových liekov. Trpí ňou viac ako 50% mužov po štyridsiatke, avšak zriedkavá nie je ani u mladších. Príčinou jej vzniku sú väčšinou chronické ochoreniaporuchy ciev a nervového systému. Sú však aj psychologénne príčiny. Pozrieme sa na viacero príčin tejto dysfunkcie.

Erektilní dysfunkce je problém s dosáhnutím nebo udržením erekce dostatečné pro pohlavní styk. V současnosti se dá léčit a léčba začíná podáním tabletkových léků. Trpí jí více než 50% mužů po čtyřicítce, avšak vzácná není ani u mladších. Příčinou jejího vzniku jsou většinou chronická onemocnění a poruchy cév a nervového systému. Mohou nastat i psychologenní příčiny. Podíváme se na několik příčin této dysfunkce.

Onemocnění penisu

Každopádne sa snaž týmto ochoreniam penisu vopred predísť aby si nemusel riešiť ich prípadnú liečbu. Samozrejme dedičnej chorobe sa nevyhneš.

Každopádně se snaž těmto onemocněním penisu předem předejít, abys nemusel řešit jejich případnou léčbu. Dědičné nemoci se samozřejmě nevyhneš.

Nejčastější diagnózy:

 • neurologická onemocnění
 • srdečně-cévní onemocnění
 • problémy s ledvinami a vylučovací soustavou
 • cukrovka a vysoký krevní tlak
 • problémy s prostatou – projevuje se obtížemi při močení

Věčný nepřítel stres
Přítelkyně se chtivě snaží a snaží, ale penis se za žádnou cenu nechce postavit. Myšlenkami jsi ještě v práci, kde tě šéf vytočil svými poznámkami, nebo na křižovatce po cestě domů. Nezvládáš se soustředit a na sex sis celý den ani nevzpomněl. V takovém případě může mít problém i muž, který je běžně v pořádku, a tento problém se mu ještě nikdy nestal.

S tímto problémem se stále častěji setkávají mladší chlapci nebo muži, kteří moc nežijí sexuálním životem. Mají zkrátka pocit, že jejich penis je příliš malý, tenký, křivý a podobně. Myslí si, že je ženy budou soudit, a tak se kontaktu s nimi předem vyhýbají.


TIP: S erektilní dysfunkcí vám pomůže Erexan.


Sex má být však požitkem pro vás oba. Nikam nespěchej a uvolni se. Udělejte si ve vztahu ze sexu skutečně příjemné chvíle. Pokud máte málo času nebo jste ve stresu, odložte to na jiný den.

Pohyb je důležitý

Pohyb je obecně zdraví prospěšný a to platí i pro penis. Při dlouhodobém sezení se stává, že je v nepřirozených polohách a dochází k špatnému prokrvování. Proto dej pozor, pokud máš sedavé zaměstnání (např. řidič). Dobrou prevencí je zvyšování fyzické aktivity. Namísto výtahu použij schody a po dvou hodinách sezení si dej přestávku a „protřes“ si své nářadíčko.

Pokud ses rozhodl zvýšení fyzické aktivity řešit sportem, dej pozor při jeho výběru. Můžeš si totiž ještě více uškodit. Sporty, při kterých je penis vystaven dlouhodobým a silným nárazům, ti mohou naopak způsobit problémy s erekcí.

Mysli na celkovou životosprávu
Životospráva počas tvojho života je skutočne veľmi dôležitá. Ak si ju počas svojho života nadpriemerne zanedbal, mám pre teba nepeknú správu. Nepomôžu ti ani prípravky na podporu erekcie, pretože tie sú skutočne iba na podporu. McDonald každý deň, vyprážaný syr s hranolkami, prípadne mrazené polotovary a žiadna zelenina a ovocie. Ak si sa v tom našiel, zmeň to čím skôr. Potešíš nie len svoj žalúdok ale aj svoj penis. Dávaj si väčší pozor na to čo jedávašzlepší to aj tvoj sexuálny život.

Životospráva během tvého života je skutečně velmi důležitá. Pokud si ji během svého života nadprůměrně zanedbal, mám pro tebe nepěknou zprávu. Nepomohou ti ani přípravky na podporu erekce, protože ty jsou skutečně pouze na podporu. McDonald’s každý den, smažený sýr s hranolky, případně mražené polotovary a žádná zelenina ani ovoce. Pokud ses v tom našel, změň to co nejdříve. Potěšíš nejen svůj žaludek, ale i svůj penis. Dávej si větší pozor na to, co jíš, a zlepší to i tvůj sexuální život.

zonglovani s erekcnima jablickama

Každý pátek ruka vzhůru a celý víkend v lihu? Alkohol poškozuje křehké cévy a zajistí ti i výkyvy krevního tlaku. Pokud si vzpomínáš, v odstavci o nejčastějších chorobách jsou zmíněny obě. Snaž se proto nadměrnému množství alkoholu vyhýbat. Sklenice vína na zpestření večera je prospěšná, ale nepřeháněj to s množstvím a frekvencí pití alkoholu.

Je nám jasné, že při erekci je nejdůležitější krev. Pokud si tedy silný kuřák, asi tě nepotěším. Kouření zanáší a znepřechodňuje cévy, což zapříčiňuje obtížnější proudění krve. Zanášejí se i drobné kapilární cévy v penisu, a to zapříčiňuje problémy s erekcí.

Na chvíli odbočme. Víme, že sex velmi dobře prodává. Sexy zpěvačky a tanečnice v klipech jsou dnes samozřejmostí. Důkazem, že zpívat se dá o čemkoli je i tato písnička o velkém penisu. Před pokračováním ve čtení se trochu pobavte tímto videem. 🙂


[embedyt] http://www.youtube.com/watch?v=iXmSkPJwUy0[/embedyt]
 

Průměrná a maximální délka penisu

Penis je symbolem mužství, a to je důvod, proč si všichni myslí, že čím je větší, tím lépe. Více než na velikosti záleží například na obměně stereotypního styku.

Jaká je průměrná délka mužského penisu? Podle různých statistik je to 7-10 centimetrů v klidu a 12-17 centimetrů v ztopořeném stavu. Slováci tedy nemusejí smutnit, protože patří k jedněm z nejlepších s průměrem 15 centimetrů. Nejdelší penis na světě má až 45 centimetrů v ztopořeném stavu. Přestože velmi dlouhý penis je spíše na obtíž než k užitku, mnozí muži by ho chtěli mít větší. Proto jsme pro ně připravili tento speciální článek o tom, jak zvětšit penis.

Zvětšení penisu

Velikost záleží také na „kvalitě erekce“, a proto se nemusí vždy „postavit“ na maximálku. Pokud si tedy ty nebo tvá partnerka nespokojený s velikostí, ukážeme vám pár triků jak „magickou hůlku“ zvětšit.

Prokrvení je základ

Už jsme si řekli, že při erekci je nejdůležitější prokrvení penisu. Zdravotní styl by si skutečně neměl zanedbávat, protože nejen, že s nadváhou se tvé nářadíčko skryje pod tukem, ale nebude se ti dobře prokrvovat. Zkus tělesnou aktivitu před stykem, je to osvědčená metoda.

Teplota je také důležitá
Je známo, jak se penis chová, když je muži zima. Teplo mu naopak dělá dobře. Může se jednat o teplo pochvy tvé partnerky, avšak čím teplejší, tím lépší. Proto to zkuste obohatit například horkou koupelí.

Jelqing
Masáž Jelqing zvaná také „dojení“ se provádí výhradně v poloviční erekcí, nikdy ve sto procentní, ani v klidovém stavu. Podstatou tohoto jednoduchého cviku je uchopit penis ukazováčkem a palcem až u kořene. Následně ho natáhni směrem k žaludu a drž asi 15 sekund. Nepřeháněj to se silou, aby sis neublížil. Je lepší při jelqingu použít například lubrikační gel, abys předešel poranění.

Hračky do ložnice

Ačkoliv většina hraček je pro dámy, to, že je používají při sexu, odváže i pány. Nejčastějším problémem je však přinucení partnerky k tomuto odvázání se. Takže pokud máš partnerku u sebe, můžeš se rovnou odkázat na tento článek.

Kegelovy cviky
Tyto cviky byly původně určeny pro ženy na podporu pánevního dna. Není žádnou novinkou, že si je osvojili i muži, a to na podporu erekce. Pomáhají nejen prokrvit, ale i zpevnit penis tak, aby byl mohutnější. Tyto cviky posilují pobococcygeální (PC) sval, který se nachází v pánevním dnu a spojuje konečník, genitálie a stehenní kost.

Tento sval má velký vliv na zkvalitnění sexuálního života. Podstatou cviku je tento sval stáhnout podobně, jako když zadržuješ moč a co nejdéle takto vydržet. Cvik pravidelně opakuj a kromě toho, že vydržíš stále víc, tak ho dokážeš lépe ovládat.

Benefity Kegelových cviků:

 • Přímý vliv na sílu ejakulace
 • Zlepšení problematického močení a samovolného úniku moči
 • Posílení svěrače močového měchýře
 • Naučíš se regulovat a případně oddálit předčasnou ejakulaci
 • Zintenzivnění vjemů při sexu
 • Nepřímá podpora růstu penisu
 • Vyšší produkce spermií ve varlatech
 • Pevnější penis a dlouhotrvající erekce
 • Zlepšení průtoku krve v penisu
 • Významný vliv na zdravotní stav prostaty
 • Pomoc k vyrovnání erektivního úhlu

 

Rotace žaludu penisu
Jedná se o cvik podobný Kegelovým cvikům na zlepšení erekce. Rozdíl je ten, že při natahování žalud i otočíš a 30 sekund držíš. Následně to zopakuješ i na druhou stranu. Díky tomuto cviku se penis prokrví a zvětší.

Hanging
Hanging je podobný natahování, ale je přidána zátěž. Závaží se zavěsí na penis a zbytek znáš. Buď ale opatrný, tato metoda může být dost nebezpečná.

Vizuální stimulace
Opět můžeš k četbě zavolat i partnerku, protože se jedná spíše o radu pro ženy. My muži víme, že to tak je a funguje to. Pro muže jsou vizuální vjemy skutečně důležité. Potřebujeme se vámi ženami kochat a také stykem samotným, takže, ženy, vzhůru do toho.

souboj zena a muz

Operace

I toto je řešení, ale myslím, že až skutečně krajní řešení. Upřímně si odpověz, zda-li ti takový zákrok stojí za pár centimetrů navíc. Osobně doporučuji toto řešení pouze tehdy, pokud máte skutečně malý penis, takzvaný mikropenis.

Tabletky na erekci
Pokud ani jeden z triků nezabral, zkus se obrátit na pomoc v podobě přípravků na podporu erekce. Je to nejrychlejší a nejsnazší způsob, jak své nářadíčko využít naplno. Víš, která látka je neodmyslitelnou součástí pro kvalitní erekci? Je to přírodní stimulant Tribullus Terrestris, který zvyšuje hladinu testosteronu. Krevní oběh podporují i ​​látky jako aminokyseliny nebo L-lysin. Vždy si však vybírej pouze kvalitní tabletky a výživové doplňky. Zkus například náš koncentrovaný výživový doplněk Erexan a tvůj penis bude skutečně tvrdší, pevnější a dokonce i větší již po prvním užití. Mimochodem, pokud tě zajímá téma zvětšování penisu, čti článek, ve kterém se tomu věnujeme podrobně. Najdeš ho zde.

Tabletky na erekci

 

 

Víš o tom, že existuje muzeum penisů? Nachází se na Islandu a obsahuje 283 exemplářů dohromady z 93 živočisných druhů. Lidský není výjimkou.

Museum penisu

Pojmenování penisů

Muži často svůj penis pojmenují konkrétním jménem. Na fórech se nejčastěji vyskytují jména jako Anakonda, Proutek, Big John anebo Žezlo. Všeobecně však používáme pro penis nejeden název. Někteřé nemůžeme ani napsat.

Podívejme se, jak penis pojmenovávají v okolních zemích:

 • Francouzi – Verge, Bite, Pitoune, Zob
 • Španělé – Pija, Pinga, Pele, Falo, Verga, Rabo
 • Angličané – Dick, Cock, Prick
 • Italové – Cazzu, Fallo, Minchia, Pene, Verga, Pisello

 

Jaké má být správné zakřivení penisu?

Málokterý muž má penis zcela rovný. Nejčastěji bývá zahnutý vzhůru nebo do stran. Méně časté je zakřivení dolů. Je to běžné a není to chyba nebo problém. Za problém se považuje, pokud máš kvůli tomu potíže vniknout do pochvy nebo to partnerku bolí. Tehdy bys měl navštívit odborníka.

zakriveny penis

Onemocnění penisu?

Na penise sa občas nachádzajú mazové žliazky, ktoré vyzerajú ako biele, menšie či väčšie bodky na koži alebo biele výrastky na žaludi. Nemýľ si ich s pohlavným vírusom Kondylomom. Taktiež je množstvo alergií napríklad na vaginálne tabletky partnerky, prezervatív alebo dokonca na farbivá v spodnom prádle. Tie sa prejavujú svrbením a vyrážkami, nie sú však spôsobené pohlavnými ochoreniami.

Na penisu se občas nacházejí mazové žlázky, které vypadají jako bílé, menší či větší tečky na kůži nebo bílé výrůstky na žaludu. Nezaměňuj si je s pohlavním virem Kondylomem. Také existuje mnoho alergií, například na vaginální tabletky partnerky, kondom nebo dokonce na barviva ve spodním prádle. Ty se projevují svěděním a vyrážkami, nejsou však způsobeny pohlavními onemocněními.

 

11 zajímavostí o penisu

Podívejte se i na video, ve kterém se dozvíte 11 šokujících zajímavostí o penisu přímo na youtube.

 • Spermie při ejakulaci opouštějí močovou trubici rychlostí až 45 km za hodinu. Rekord v nejdelší odejakulované vzdálenosti je v době publikování tohoto článku 5,48 metrů.
 • Jistý muž si v rámci snahy zvýšení požitku ze sexu píchl do penisu kokain. Přišel nejen o penis, ale také o obě nohy.
 • Odstraněné předkožky z obřízek se dále využívají k léčbě popálenin. Transplantují se na místa poškozené ohněm. Pokud jsi utrpěl v minulosti vážné popáleniny, poděkuj těm, kteří jsou obřezaní.
 • Muži odsouzeni na smrt oběšením často dosáhnou erekce právě při udušení. Jmenuje se to také „andělský chtíč“ nebo „smrtelná erekce“.
 • Domorodý kmen Aboriginů při zkoušce dospělosti kamenem „zplošťuje“ penisy mladých mužů. Prý tato úprava přirození vypadá lépe. Pro krásu se trpí.
 • 1 ze 400 mužů je tak ohebný, že si sám sobě dokáže dopřát orální sex.
 • 1 z 6 000 000 mužů se rodí s dvěma penisy. Oba jsou plně funkční, ale ne vždy zcela vyvinuté.
 • 1 z 30 000 000 mužů se narodí bez penisu. Těmto dětem se chirurgicky změní pohlaví ihned po narození.
 • Američan Jonah Falcon s největším zaznamenaným penisem na světě má problém na letištích. Pracovníci ho pravidelně podezírají, že má v kalhotách ukrytou zbraň.
 • Platí, že mohutnější erekce dosáhnou muži s menším penisem v klidovém stavu. Velký penis se totiž při erekci moc nezvětší.

Pravidelný sex znižuje u muža riziko srdcových chorôb o 30%, riziko mozgovej príhody o 50% a riziko cukrovky o 40%. Pravidelne súložiaci muži sa dožívajú až 80 rokov.

Pravidelný sex snižuje u muže riziko srdečních chorob o 30 %, riziko mozkové příhody o 50 % a riziko cukrovky o 40 %. Pravidelně souložící muži se dožívají až 80 let.

Máte zájem o kvalitnější sexuální život?

Neváhejte a vyberte si jeden z extra výhodných balíčků produktů Erexan ještě dnes.

EREXAN Standard

EREXAN Standard

15 tobolek

Doplněk stravy pro podporu erekce a dokonalou rozkoš
EREXAN Kontrol

EREXAN Kontrol

30 tobolek

Doplněk stravy na prodloužení pohlavního styku a na erekci
EREXAN Stabil

EREXAN Stabil

90 tobolek

Doplněk stravy na dlouhodobou podporu polodnosti a potence