floating-leaf
floating-leaf

Erekcia – jak k ní dochází

Asi každý si umí představit, co je to erekce. Také nám je jasné, že tento proces mužského pohlavního údu je nutný pro pohlavní styk a vše s ním spojené. Uměl bys však popsat erekci odborně a vysvětlit proč a jak vzniká? To už každý neumí, a proto si to nyní řekneme společně.

Co je erekce?

Tento pojem je spojen se sexuální aktivitou muže a laickým vysvětlením by bylo, že je to „postavení“ penisu. Vypadá to jako zcela jednoduchý proces, že? Opak je pravdou. To, jak to funguje vyhledávají většinou lidé, kteří mají s erekcí problém, přítelkyně mužů se záměrem zlepšení jejich sexuálního života nebo mladší muži, jejichž sexuální život a pudy se začínají probouzet.

Erekce neboli ztopoření penisu je jeho zduření při pohlavním vzrušení. Děje se na základě prokrvení a naplnění penisu krví. Topořivá tělíska z houbovité tkáně se nahrnou množstvím krve pod tlakem. Po tomto procesu zůstává penis pevný a zvětšený jak do délky, tak i do šířky.

rez penisem - erekcestáhnout řez penisem v erekci

Jak vzniká erekce?

Řekli jsme si, že jde o složitější proces, takže si ho pojďme odborně rozebrat. Při erekci dochází k souhrnu několika cévních a nervových mechanismů. Pokud se poruší některý ze signálů, který způsobuje vznik erekce, tak dochází k poruchám erekce.

Spouštěcí a udržovací mechanismus zahrnují:

 • Nervové impulzy v mozku
 • Nervové impulzy v míše
 • Impulsy v oblasti penisu
 • Následná odezva ve svalech, vláknitých tkáních, žilách, tepnách a v okolí komor penisu

V penisu můžeme najít dvě komory (Corpora Cavernosa), které se táhnou celou délkou penisu. Obsahují houbovité tkáně obalené membránou (Tunica albuginea). V těchto tkáních jsou hladké svaly, vláknité tkáně, výplňové prostory, žíly a tepny. Pod těmito dvěma komorami je močová trubice (urethra) pro vývod moči a ejakulátu, obklopena houbovitým tělískem (Corpus spongiosum).

Jak jsme si říkali v jednom z předchozích článků, erekce se spouští stimulací hmatem nebo i psychikou. Impulzy z mozku a lokálních nervů způsobí uvolnění svalů v komorách a umožní krvi projít tepnami do komor a vyplní tyto prostory. Takto nahromaděná krev v komorách vytvoří tlak, důsledkem čehož se penis začne zvětšovat.

Takové prokrvení penis ztopoří, a tudíž dojde k erekci. Zadržení krve v komorách zajišťuje membrána, díky čemuž je udržena i erekce během pohlavního styku. Po sexuálním vyvrcholení se zastaví přítok krve kontrakcí svalů v penisu. Otevřou se výtokové kanálky a krev začne odtékat žilami. V tomto stavu se penis zmenšuje a klesá.

Problémy s erekcí

Tyto problémy může zapříčinit několik faktorů. Problémy s erekcí, respektive erektilní dysfunkci, může způsobit nejen organická tj. fyzická, ale i psychogenní příčina. Bohužel jsou tyto problémy dnes u mužů časté a téměř každý muž už tento problém někdy začil. Mnohokrát zmizí sám, ale pokud jde o trvalý problém, může poškodit nejen vztah, ale i sebevědomí.

Problém s erekcí

K psychogenním příčinám patří emocionální problémy a obecně problémy s myslí jako například:

 • Deprese
 • Strach z neschopnosti
 • Problémy nebo konflikty ve vztahu
 • Úzkost v osobním nebo kariérním životě
 • Stres nebo pocit selhání
 • Vnímání sexu jako úkolu, ne jako potěšení

Fyzickými nebo zdravotními problémy jsou nejčastěji:

 • Užívání nikotinu, alkoholu a kokainu
 • Užívání léků na spaní, antidepresiv, léků na krevní tlak nebo diuretik
 • Poškození nervů, například po operacích prostaty
 • Onemocnění jako cukrovka, Parkinsonova nebo Peyronieho choroba, onemocnění ledvin a jater
 • Onemocnění srdce, štítné žlázy, deprese nebo špatný krevní oběh

Jak řešit problémy s erekcí??

Problémy s erekcí přicházejí častěji s přibývajícím věkem. Dá se s tím vůbec něco dělat? Samozřejmě, že ano. Emocionální a psychické příčiny zvládneme ovlivnit kdykoliv. Umíme ale ovlivnit i ty organické, u toho však bude třeba trochu více snahy a odhodlání.

Jednoznačně pomůže změna životního stylu:

 • Dopřej si dostatek odpočinku a relaxuj
 • Zdravě se stravuj
 • Omez nebo přestaň kouřit a pít alkohol
 • Neber nelegální drogy
 • Udržuj tělo a pravidelně cvič
 • Otevřeně komunikuj se svým partnerům o sexu a zdravotním stavu

Pro mnoho párů je často obtížné mluvit o svých pocitech a sexuální intimitě, a to může ovlivnit i sexuální výkonnost. Pokud máš pocit, že problém je způsoben léky, které užíváš, neměň je bez konzultace s lékařem. Nestyď se promluvit si o tom se svým lékařem. Možná bude klást nepříjemné otázky, ale díky ním může následovně pomoci.

Kdy je třeba lékaře navštívit?

 • Pokud problém po změně životního stylu nezmizí
 • Máš příznaky jako bolesti nebo změnu v močení
 • Problém začal po zranění nebo operací

Jak zlepšit erekci?

O kterém onemocnění ovlivňujícím erekci jsme si řekli jako první? Byla to cukrovka. Pacient může mít slabou cukrovku a ani o tom nemusí vědět. I proto je správné stravování důležité. Zajistí omezený přísun cukru, tuků a soli. Podrobněji jsme se tomuto tématu věnovali již ve článku o tom, jak zlepšit erekci.

A co tabletky na erekci?

Pravděpodobně vás napadla i tato otázka. Sáhnout po lécích na erekci je jednoduché, a dokonce i účinné. Asi každý zná například viagru, které se podrobně věnujeme i v našem dalším článku. Zde však nastává ten největší problém, a to, že viagru bez receptu těžko jen tak seženeme a nákup léků na předpis na internetu není dvakrát bezpečný.

Dobrou zprávou je, že existují léky na erekci dostupné i bez předpisu. Ty už můžete nakoupit bezpečně i z pohodlí domova na internetu. Ve skutečnosti však nejde o léky v pravém smyslu slova. Jedná se o takzvané výživové doplňky, které jsou vyrobeny z účinných látek získávaných z rostlin, a proto jsou bezpečnější, ale zároveň velmi účinné. Takovým výživovým doplňkem jsou i tabletky na erekci Erexan. Proč spousta lidí sahá po tabletkách značky Eraxan? Samozřejmě první nezbytnou podmínkou je, jak jsme si už řekli, dostupnost bez předpisu, ale nejen to, dostupnost je ještě zajímavější, a to z důvodu, že je dostupný i v lékárnách. Pokud tedy nemáš rád nakupování přes internet, nebo si nechceš nechat takové léky poslat poštou, Erexan na tebe počká v lékárně.

tabletky na erekci erexan

Tolik k dostupnosti, ale co dál je výhodou, když už ho máš doma? Určitě i ty oceníš rychlou účinnost tohoto přípravku. Nechce se ti přece čekat dvě hodiny, dokud nebudeš moct skočit do akce. Eraxan účinkuje již do 60 minut a nemusíš se s ním tohoto scénáře obávat. Když už víš, jak na to, vzhůru do toho.

Máte zájem o kvalitnější sexuální život?

Neváhejte a vyberte si jeden z extra výhodných balíčků produktů Erexan ještě dnes.

EREXAN Standard

EREXAN Standard

15 tobolek

Doplněk stravy pro podporu erekce a dokonalou rozkoš
EREXAN Kontrol

EREXAN Kontrol

30 tobolek

Doplněk stravy na prodloužení pohlavního styku a na erekci
EREXAN Stabil

EREXAN Stabil

90 tobolek

Doplněk stravy na dlouhodobou podporu polodnosti a potence