Anabolické steroidy zabíjejí zdravý sexuální život

floating-leaf
floating-leaf

Užívání anabolických steroidů ovlivňuje vaši erekci

Něco o steroidech

Anabolické steroidy patří do širší skupiny steroidů, z nichž váš organismus nejvíce ovlivňují tři druhy:

 • Kortikosteroidy se v přirozené formě vytvářejí v nadledvinách. Jejich hlavním úkolem je metabolismus cukrů a bílkovin. Regulují také hospodaření organismu s minerály a vodou, tlumí bolest a zmenšují zánět. Syntetické kortikosteroidy se využívají například k léčbě alergií.
 • Pohlavní steroidy souvisejí s pohlavním dozráváním a sexuálním životem – starají se o vývin pohlavních znaků, ovlivňují libido, menstruační cyklus a také těhotenství. Patří k nim androgeny, estrogeny a gestagen.
 • Anabolické steroidy ovlivňují růst svalové hmoty a pro jeho účinky ho užívají zejména lidé, kteří chtějí mít vyrýsované svaly. Při jejich užívání byste si však měli dávat obzvlášť pozor, protože dokáží ovlivnit váš sexuální život.

Anabolické steroidy a zdravý sexuální život nejdou dohromady.

Steroidy a erekce

Při užívání anabolických steroidů jde vlastně o to, že tělu dodáváte syntetický testosteron. Anabolické steroidy však dokáží po dlouhodobém užívání zablokovat přirozenou tvorbu testosteronu. Tím se snižuje libido, zhoršuje se kvalita spermií a zhoršuje se erekce. V konečném důsledku mohou dokonce způsobit i neplodnost. Kromě toho způsobují i další nežádoucí vedlejší účinky.


Náš tip: Přečtěte si víc o problémech s erekcí.


Další nežádoucí účinky anabolických steroidů

 • Gynekomastie. Je to nejvíce patrné onemocnění spojené s užíváním anabolických steroidů. Jde o jednostranné nebo oboustranné zvětšení prsní žlázy u mužů. U některých mužů totiž dochází k tomu, že se nadměrné množství testosteronu mění na estrogen. V prsou, kde jsou citlivé oblasti na estrogen, dochází k jejich nalévání, a tedy vzhledu ženského poprsí. Tento problém vás v těžších případech může dovést až k operačnímu zákroku.
 • Růst ochlupení a vypadávání vlasů. Nadměrný růst ochlupení v důsledku užívání anabolických steroidů je nepříjemný zejména u žen – dochází k růstu vousů a výraznému ochlupení v podpaží a na těle. U obou pohlaví dochází také k vypadávání vlasů. Často jsou holohlaví muži, kteří nedosáhli ani věk 30 let.
 • Zmenšení varlat. Vlivem užívání anabolických steroidů dochází i k podstatnému zmenšení varlat. Tím, že tělo dostává syntetický testosteron, organismus vnímá, že ho má dostatek. Přirozená tvorba testosteronu se tedy utlumuje a dochází ke zmenšení varlat, které ho produkují. Zároveň se také snižuje tvorba spermií.
 • Poškození jater. Játra fungují jako detoxikační orgán lidského těla, ve kterém se filtruje krev a látky, které v ní kolují. Čím více škodlivých látek typu anabolické steroidy koluje v organismu, tím více jsou játra zatěžována. Užívání anabolických steroidů může způsobit zánět jater a jiné abnormality jater. Výjimkou není ani poškození ledvin.
 • Zvýšené riziko srdečně-cévních chorob. Užívání anabolických steroidů způsobuje zvýšený krevní tlak, který vzniká v důsledku zadržování tekutin v tělesných tkáních. Anabolické steroidy zhoršují také poměr tzv. špatného cholesterolu, který se spojuje s onemocněními srdce. Pokud se ve vaší rodině objevuje vysoký krevní tlak či infarkt, užívání steroidů byste se měli určitě vyhnout.
 • Akné. S tímto vedlejším účinkem mají zkušenosti téměř všichni, kteří užívali anabolické steroidy. Může se objevit lehčí nebo těžší forma, po které zůstávají jizvy do konce života. Akné vzniká v důsledku zvýšené činnosti kožních žláz.
 • Změny kostí. V této souvislosti by si na užívání steroidů by si měli dávat pozor zejména dospívající. Anabolické steroidy totiž zastavují růst kostí do délky.
 • Výkyvy nálad, podrážděnost, agresivita. Užívání anabolických steroidů přináší s sebou také vliv na psychiku. I když se takové psychické vedlejší účinky projevují velmi indidivuálne, jsou nepopiratelné. V důsledku užívání steroidů se objevují nevysvětlitelné záchvaty agresivity, deprese, a dokonce i závislost na steroidech.

Kromě uvedených vedlejších účinků anabolických steroidů se uvažuje i nad tím, že jejich dlouhodobé užívání způsobuje rakovinu. Ačkoli přímý vliv zatím nebyl prokázán, výskyt rakoviny u lidí, kteří užívali anabolické steroidy, je velmi častý.

anabolické steroidy - Erexan.eu

Testosteron vylepšuje erekci

Ano. To je pravda. Na mužské libido a erekci má vliv především testosteron. Nemusíte však hned užívat syntetický testosteron. Jeho tvorbu dokážete podpořit i pomocí přírodních výživových doplňků, jakým jsou i pilulky na erekci Erexan.


Náš tip: Podívejte se také na infografiku, jak zvýšit hladinu testosteronu.


Erexan pro vás připravil novinku – Erexan Stabil. Pilulky na erekci Erexan Stabil příznivě ovlivňují celkovou sexuální výkonnost. Jsou určeny k dlouhodobému užívání a pomáhají i tam, kde už síla jednorázových tabletek nestačila. Erexan Stabil obsahuje extrakty z rostlinných stimulantů, koncentrované aminokyseliny a důležité minerály.

Erexan Stabil si můžete zakoupit diskrétně přes internet nebo v lékárnách po celém Česku.

Shrnutí

 • Užívání anabolických steroidů má negativní vliv na sexuální život a erekci.
 • S jejich užíváním se spojuje množství vedlejších negativních účinků.
 • Namísto steroidů sáhněte po přírodních výživových doplňcích, jakým je Erexan nebo Erexan Stabil.

Máte zájem o kvalitnější sexuální život?

Neváhejte a vyberte si jeden z extra výhodných balíčků produktů Erexan ještě dnes.

EREXAN Standard

EREXAN Standard

15 tobolek

Doplněk stravy pro podporu erekce a dokonalou rozkoš
EREXAN Kontrol

EREXAN Kontrol

30 tobolek

Doplněk stravy na prodloužení pohlavního styku a na erekci
EREXAN Stabil

EREXAN Stabil

90 tobolek

Doplněk stravy na dlouhodobou podporu polodnosti a potence